części samochodowe

Regeneracja części samochodowych

Awaria albo zużycie części samochodu nie oznacza od razu tego, że musi ona trafić do kosza. Pewne podzespoły można poddać zabiegowi regeneracji. Dotyczy to części, które nie zużywają się w całości, w czytaj więcej »

atrakcje weselne

Atrakcje na weselu

Można wymieniać ich bardzo dużo, a wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, co lubimy i czego się spodziewamy po efektach, jakie uzyskamy. Wybierając (niskie ceny masz na https://marengo-architekt czytaj więcej »

Systemy solarne Kraków

Instalacja solarna

Jeśli chcemy za darmo korzystać z ciepłej wody to potrzebne nam będą solary. Dzisiaj nie ma problemy żeby wybrać dla siebie takie [widziałem na ładne projekty https://marengo-architektura.com/], jakie czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE Katowice

Pozycjonowanie stron firmowych

Każdy, kto prowadzi obecnie działalność gospodarczą doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że promowanie firmy w Internecie jest niezbędne. Jeszcze kilka lat temu główną formą internetowej promocji był czytaj więcej »

druk ulotek dl

Druk ulotek to biznes

Druk ulotek dl to dobra jakość jest oferowany klientom. Solidny druk jest ważny, przydaje się każdej osobie, która potrzebuje porządnych ulotek. Mogą to być ulotki kolorowe lub czarno-białe w dowol czytaj więcej »

doradztwo z ZAKRESu ochrony środowiska

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska

Dziedzina ochrony środowiska jest bardzo rozległa. Regulowana jest przez wiele aktów prawnych, nie tylko związanych z ochroną środowiska, ale pośrednio powiązanych z tą tematyką. Wiele firm zajmuje s czytaj więcej »

Kartony TEKTUROWe Rzeszów

Pudełka kartonowe

Wybór pudełek kartonowych jest na tyle duży żeby każda osoba, która chce coś w nie zapakować mogła znaleźć odpowiedni rozmiar. Pudełka są bardzo popularne praktycznie w każdej branży. Nawet, jeśli i czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Działalność galerii

Mimo takiego a nie innego tytułu tekstu skupimy się tylko i wyłącznie na wycenie dzieł sztuki. Długo zastanawiałem się czemu poświęcić dzisiejszy tekst i stwierdziłem, że będzie zdecydowanie najbard czytaj więcej »

kancelaria ADWOKACKA KROSNo

Prawo pracy

W Polsce prawo pracy mało, kiedy jest w odpowiedni sposób respektowane. Jeśli jesteśmy świadkami łamania prawa pracy to potrzebna nam będzie , która się tym zajmie. Jeśli specjaliści z prawa pracy we czytaj więcej »

garaże BLASZANE łódź

Łódź i garaż blaszany

Marzenie w postaci garażu blaszanego Jeżeli Twoim marzeniem jest garaż blaszany, spełnij swoje marzenie. Spełnienie swojego marzenia jest możliwe wtedy, gdy dokonamy odpowiednich ruchów. Nie wszyscy czytaj więcej »

 

Jak możemy wycenić środki trwałe?

Wycena środków trwałych

Nawet jeśli już od dłuższego czasu posiadamy pewne środki trwałe i do tej pory uzyskiwaliśmy na nich różne rzeczy, ostatecznie możemy chcieć się ich pozbyć, pragnąc wzbogacić swój majątek o nowe elementy czy części. Jest to w końcu najzupełniej możliwe, skoro takie środki da się kupować, pozyskując je od innych firm czy biznesmenów albo podatników. wycena środków trwałych pozwoliłaby nam jednak w korzystny sposób pozbyć się tych starych części naszego majątku, co powinniśmy naturalnie uczynić, by nie pozostały one w naszych rękach w momencie, gdy nic z nimi już nie robimy. Na co jednak musimy zwrócić uwagę, chcąc wycenić dowolny środek trwały stanowiący część naszego majątku?

Co musimy wziąć pod uwagę?

Na pewno kluczowy będzie dla nas sposób, w jaki pozyskaliśmy dany środek. To właśnie on określi, na jakiej podstawie mamy go wycenić i co mamy wziąć w tej wycenie pod uwagę. Najprościej wycenia się środki uzyskiwane na drodze kupna, więc jeśli tylko wcześniej sami je od kogoś kupiliśmy, wycenimy je na pewno szybko i bezproblemowo. Odrobinę trudniejsza i bardziej kłopotliwa stanie się Wycena środków trwałych uzyskanych nieodpłatnie. Czasami bowiem i w ten sposób je zdobywamy, gdy np. otrzymujemy je od kogoś w spadku albo na drodze darowizny. Nie płacimy za nie, ale mimo tego możemy się ich pozbyć, ustalając wcześniej ich wartość. Będzie ona nieco inna niż w przypadku ustalania wartości dla środków kupionych, czyli zdobytych odpłatnie.

dobra Wycena środków trwałych

O tych wszystkich zasadach mówią nam specjalne ustawy, dlatego jeśli chcemy postępować zgodnie z polskim prawem, powinniśmy się zapoznać rzetelnie z jego przepisami oraz zasadami, by następnie tego wszystkiego się trzymać. Nie możemy łamać regulaminów takich ustaw, bo wtedy nasza wycena będzie niewłaściwa i szybko zainteresują się nią różne organy. Oczywiście w szczególnych przypadkach nasza wycena środków trwałych może być przeprowadzona przez kogoś innego, jeśli sami sobie z nią nie radzimy i nie potrafimy jej sporządzić zgodnie z pewnymi zasadami.